Elismerések

A kertészkedés világnapját választotta indulása időpontjául a Szlovák Általános Iskola 4.b osztálya. Hogy hová indultak? Az iskolakertbe. Eddig soha nem tapasztalt izgalom járta át a munkásruhába öltözött, kesztyűvel és kerti szerszámokkal felfegyverkezett osztályközösséget. Mi van ott? Mit fogunk csinálni? Záporoztak a kérdések a tanulók részéről jobbról és balról folyamatosan, amint kiderült, hogy beindul a haszon és oktatókert.

Kerti munkák képekben

Tanulóink őszi munkálkodásáról tekinhetnek meg képeket a következő linken:

A kert sokkal többet ad ...

A 2018/2019-es tanévben az Iskolakertekért Alapítványnak köszönhetően lehetőségünk adódott, hogy nekünk is legyen saját gyakorlókertünk. Szarvas Város Önkormányzatának és a helyi Szlovák Önkormányzatnak hála, ehhez ideális helyet biztosítottak a Szlovák Tájház közvetlen szomszédságában. Ennek jóvoltából az intézmény egy olyan megművelhető földterülettel rendelkezik, ahol a gyerekek nyomon követhetik az évszakok váltakozását a konyhakertben is.

Iskolakert - Školská záhrada

Ez olvasható azon a nagyméretű táblán, mely iskolánk kertjébe vezet. A nyugalom, az állandó változás, a remények birodalma ez, ahol a 2019-es tanévtől kezdődően egy újabb színtéren kezdődött meg intézményünkben a természeti nevelés.  Az Országos Iskolakert Fejlesztési Program keretein belül, az Iskolakertekért Alapítvány jóvoltából Szarvas Város Szlovák Nemzetiségi Önkormányzata iskolánk rendelkezésére bocsájtotta a Szlovák Tájház melletti épület udvarán lévő megművelhető földterületet.

Školská záhrada

Pracovalo sa v školskej záhrade aj počas leta, chodili ju obrábať deti a pedagógovia.
Začiatkom septembra naša škola dostala pozvanie na slivkové dni, aby predstavili svoju školskú záhradu..

Szederke és Szeder Royal